Kilgraston Language and Activities Centre (Kilgraston Dil Eğitimi ve Faaliyetler Merkezi) Kilgraston’da İngilizce dil öğretimi sunan bir yaz okuludur. Bu benzersiz okulun hedefi, öğrencilerine İngilizce dilini, arkadaşça bir ortamda öğrettikten sonra, çeşitli etkinlikler, geziler, spor ve etkileşimler yardımı ile pekistirmektir.

Okulumuzda İngilizce konuşulmaktadır ve dünyanın her bir yanından gelen öğrencilerimiz birbirleri ile sınıfta, yemek sırasında, spor yaparken ve etkinlikler esnasında sürekli etkileşim içinde, eğlenmekte ve arkadaşlık kurmaktadırlar. Sınıftaki eğitim yaş ve seviyeye göre ayarlıdır, gruplarımızın böylece daha küçük ve daha verimli olmaları mümkündür. Öğrencilerimiz 7-16 yaşları arasındadır, diğer spor kamplarımızda yaş grupları değişmektdir.

Kurslarımız, öğrencilerin İngilizce dilini serbestçe, kendilerine güvenle ve cesaretle kullanbilecekleri şekilde düzenlenmiştir. Kurs, sadece sınıflarda değil, Kilgraston’un bütün tesislerini kullanarak, spor alanlarında, at binicilikte ve başka etkinlikler sırasında da devam etmektedir. Böylece öğrenilen dil, yaşanan sıradışı deneyimlerle pekiştirilmektedir.
KLAC İngilizce eğitim programı, özellikle öğrencilerimizin gereksinimlerine göre hazırlanmıştır. Kombine bir eğitim yöntemi ve anadili İngilizce olan eğitmenler, Kilgraston’a gelen öğrencilere, İngilizceyi öğrenirken, eğlenceli bir zaman ve unutulmayacak bir yaz geçireceklerini garanti etmektedir.

Sınıf odalarımız, öğrenciye İngilizcesini ilerletecek güzel bir bir ortam sunmaktadır, ve öğrenci, paralel olarak, öğrendiği sözcükleri ve grameri, örneğin hokey takımında, at ahırında, sinemada veya bir kale ziyaretinde aktif bir şekilde uyguladığında, sınıfta öğrendiği dilden, pratikte de doğrudan yararlanacaktır.

Spor ve Etkinlikler

Öğrencilerimizin, ders dışında da eğlenceli etkinliklere katılabilmelerini ve boş zaman geçirebilmelerini çok önemli buluyoruz. Kampüsümüz, masa tenisi, tenis ve voleybol kortları, futbol sahaları, yüzme havuzları, dans salonları, çeşitli spor salonları, tiyatro ve sinema, televizyon ve internet bağlantısı gibi sayısız dinlenme ve hoşça vakit geçirme olanakları sunmaktadır.

İster at biniciliğini seçin, ister hokey, ister tenis seçin ister yüzme, ister gezilere veya başka etkinliklere katılın, her etkinlik, öğrencilerin tamamen katılımlarını ve eğlenmelerini bütün enerjisi ile sağlayan, deneyimli ve hevesli eğitmenler tarafından düzenlenmiştir.
Daha fazla bilgi için ofisimizi ziyaret edebilir ya da telefonla bilgi alabilirsiniz.